Duben 2011

Postav se svému osudu

23. dubna 2011 v 20:10 | Kejtí |  Smutné povídky
POSTAV SE SVÉMU OSUDU

Autor:
Kejtí

Slunce pomalu zapadá. Vím že bych už měla jít. Ale já nechci. Nechci tam kde jsou oni. Nemám je ráda a nebaví mě přetvařovat se. Přesto… Musím.
"Aimé!" Z vesnice ke mně doléhá hlas mého otce. Ach, ano. Můj otec. Prolhaný vrah. Nikdy jsem ho neměla ráda. Jen kvůli němu jsem se musela přetvařovat. To on mě vystavuje jako nějakou věc. Už od mých dvou let mne tahal na různé večírky. Jen aby se mohl pochlubit. Pro něj jsem jen ozdoba. Nic víc.
"Aimé!" Hlas mé matky. Matku jsem mám ráda. Ale nikdy jsem nechápala jak se mohla podvolit otci. Ona pro něj nic neznamená. A přesto je mu plně oddaná. Nechápu jak může být tak slabá. Nikdy se otci nedokázala postavit. Nedokázala se mě zastat. Ani když mě bil…
"Aimé!" Určitě už mají strach. Otec o to aby neztratil svou ozdobu a matka o svou malou holčičku. Ale já nejsem malá. Už dávno ne. A vlastně… Už nejsem závislá. Na nich určitě ne. Pomalu jsem se zvedla. Nejsem závislá. Nepotřebuji je. Rozběhla jsem se přes louku. Pryč od nich. Nikdy už je nechci vidět!

Čím dál jsem byla, tím víc jsem se cítila šťastnější. Poprvé v životě jsem byla šťastná! A… Svobodná! Je to tak úžasný pocit! Nepřemýšlela jsem o tom že nemám kam jít. Vlastně jsem nepřemýšlela nad ničím. Jen běžela. Běžela dál a dál. Běžela do neznáma.

Nic dobré ovšem netrvá dlouho. Mé štěstí ukončil zbloudilý šíp lovce. Podívala jsem se na dolů a viděla šíp jak trčí z mé hrudi. A v tom mi to došlo. Já nikdy neměla být šťastná. Měla jsem žít stejně jako má matka. Vzít si někoho urozeného, bohatého. Někoho komu porodím dítě. Někoho kdo si mě pak nebude všímat… Ale já se postavila svému osudu! Já byla šťastná!

A s touto myšlenkou jsem naposledy vydechla…

Jk Javorový

23. dubna 2011 v 10:44 | Kejtí

About Jk Javorový

Horses in Jk Javorový

My riding diary

Nic

19. dubna 2011 v 13:13 | Kejtí |  Téma Týdne
Nic... Co je to vlastně nic? Co si představíme pod tímto pojmem? Někteří lidé říkají že nemají nic. To není pravda, i kdyby neměli majetek, přátele, atd., i tak budou mít stále život.Někdo by mohl říct že nic je prázdná místnost s bílými stěnami. Jenže to není nic, jelikož tam jsou jsou stěny, a zřejmě i omítka. A to je NĚCO. Někdo by zase mohl říct že nic je prázdný prostor. Ale vždyť i prostor je NĚCO! Existuje vůbec něco co by se dalo nazvat ničím?

Co je to tedy ono "nic"? Já myslím že slovo nic, je tady jen proto že si jej lidé vymysleli, aby si zjednodušili život...

Kejtí se nudí, Kejtí fotí a upravuje

17. dubna 2011 v 18:57 | Kejtí |  Moje kecy
Jak už název článku napovídá, tak jsem se nudila. A nenapadlo mě nic jiného než fotit. A ak jsem popadla mobil, a vzniklo toto. (u fotek je upravený kontrast)